آرشیو پرسش و پاسخ ها: تاریخ انبیاء

معجزه ی حضرت نوح

 

حضرت نوح چگونه همه جانوران دنیا را از خطر آب نجات داد .یعنی از استرالیا چجوری کانگورو یا کوالا یا از آمریکا چجوری تنبل به کشتیش آورد.تا اینارو الان حفظ کرد
از این گذشته در زمان نوح فقط یه قوم یا یه شهر یا حتی یه کشور ایمان نمی آوردن اما تمام دنیا زیر آب رفت گناه بقیه اقوام مثلا در چین که خیلی تمدن داره چی بود که زیر آب رفتن

باسلام دوست عزیز پیش از پرداختن به پاسخ مقدمتاً لازم است به این نکته اشاره شود که این پاسخ، مبتنی بر این است که ما طوفان زمان حضرت نوح علیه السلام را جهانی بدانیم. امّا بر اساس دیدگاه دیگری که عده ای طوفان را محدود به قوم و محدودۀ حضرت نوح علیه السلام می دانند؛ اصلاً این پرسش ها مطرح نمی شود و شاید با توجه به این که از یک طرف این طوفان امر قطعی بین تمام ادیان الاهی و حتی غیر الاهی است و از طرف دیگر این پرسش ها و مانند آن برای برخی بدون پاسخ بود؛ آن تعداد را بر آن داشت که طوفان زمان حضرت نوح علیه السلام را محدود بدانند.

در این بخش ضمن طرح چند پرسش، به پاسخ آن می پردازیم.

1- آیا طوفان زمان حضرت نوح علیه السلام جهانی بوده است؟ آیه 27 سوره نوح و روایتی که ذکر شد و برداشتی که مفسران از آیات قرآن، داشته اند؛ نشان از جهانی بودن طوفان در زمان حضرت نوح می باشد.

2- حضرت نوح چگونه از هر حیوانی یک جفت در کشتی جای داد و چگونه تمام حیوانات جهان را جمع کرد؟

اول این که طوفان زمان حضرت نوح، یک معجزه الاهی بوده است و با معجزه و عنایت خداوند، امکان جمع آوری همه حیوانات است.

دوم این که بر اساس روایت منقول از امام صادق علیه السلام حضرت نوح مأمور شد تا تمام حیوانات را خطاب کرده تا در نزد ایشان جمع شوند؛ و همگی حاضر شدند و از هر کدام یک جفت انتخاب کرد. ضمن این که نیازی نبود که موجودات دریایی داخل کشتی باشند.

سوم این که معلوم نیست که در تمام قاره ها، جمعیت انسانی و حیوانی در زمان حضرت نوح بوده باشد. شاید خالی از سکنه بوده است. دنیای امروز را با دنیای زمان حضرت نوح مقایسه نکنید. در زمان حضرت آدم در دنیای به این بزرگی فقط دو نفر(آدم و حوا) سکونت داشتند.

چهارم این که براساس روایت منقول، کشتی حضرت نوح یک کشتی کوچک و معمولی نبوده است؛ بلکه یک کشتی بسیار بزرگ و دارای چندین طبقه بوده است. لذا فضای مناسبی برای جا دادن انواع حیوانات داشته است.

پنجم این که انسان های مؤمن ساکن، در کشتی، حدود هشتاد نفر بودند و فضا برای سکونت حیوانات بوده است.

ششم این که جمعیت دنیای عصر حضرت نوح، زیاد نبوده است. حضرت نوح اولین پیامبر اولو العزم بوده است. در نتیجه جمعیت انسانی حتی حیوانی آن روز به اندازه پراکندگی و جمعیت امروز نبوده است.

3- چگونه حیوانات در تمام دنیا پخش شد؟ بنده از جنابعالی می پرسم که آیا دنیای امروز یک روزه به این شکل درآمد؟ خواهید گفت: خیر و به تدریج به این نقطه از جمعیت و وسعت رسید. لذا در زمان حضرت نوح ضرورتی نداشت که هر حیوانی بعد از پیاده شدن از کشتی فوری به جایگاه خودش برگردد. به تدریج تولید مثل انجام گرفت و جابه جایی صورت پذیرفت. چون در انسان و حیوانات رکون و سکون وجود ندارد. امروزه شما می بیندید که ایرانی ها در تمام قاره ها ساکن هستند. فلان نهنگ از اقیانوسی به اقیانوس دیگر سفر کرده و به تولید مثل می پردازد. حتی در حیوانات خشکی هم تحرک و جابجایی است. آن خدایی که از یک زن و مرد، دنیا را پر از جمعیت کرد؛ می تواند پر از حیوانات کند.(62 رای)
این مقاله مفید بود
این مقاله مفید نبود

این قسمت مخصوص ثبت نظر کاربران در خصوص سوال پرسیده شده میباشد. لطفا از ثبت سوال جدید در این بخش خودداری فرمایید. برای ثبت سوال جدید از گزینه "ارسال سوال" استفاده نمایید. بدیهی است به سوالاتی که در این صفحه پرسیده شود ، پاسخی از طرف سایت داده نخواهد شد.
نظر (0)
ارسال یک نظر جدید
 
 
نام کامل :
پست الکترونیک :
نظر:
تأیید کد امنیتی 
 
لطفا متنی را که در کادر زیر می بینید وارد نمایید